קטגוריה: חידושים

איך נשמור על חיי המצבר של הרכב שלנו בצורה הטובה ביותר?

למצברים שימושים רבים, בין אם בצבא ובין אם באזרחות. לרוב בצבא משתמשים בהם להפעלת מערכות ניידות כגון רכבים או מערכות טכנולוגיות הדורשות חשמל, אך השימוש הנפוץ בהן לרוב באזרחות הוא לרכבים, אופנועים וקטנועים. השימוש במצבר הינו על בסיס יומי, ובכל זאת אנשים רבים אינם יודעים כיצד לבצע בו את הטיפול הנכון וכיצד לנהוג בו בדרך נכונה, לכן ריכזנו במאמר זה טיפים לשמירת חיי המצבר, על מנת לייעל את שימושכם במצברים, ולהאריך את חייו.

ההרכב הפנימי של המצבר

במאמר זה נכיר שלושה חלקים עיקריים של המצבר, האלקטרוליט, האנודה והקטודה.
האלקטרוליט זוהי החומצה של המצבר. חומצה זו הינה מסוכנת ואין בשום פנים ואופן לגעת בה. הרכיב העיקרי של החומצה הזאת הם המים המזוקקים, שבשונה מהמים הרגילים, אינם מכילים מינרלים, והמינרלים הם מוליך טוב מאוד. אנו לא מעוניינים שהחומצה תהיה מוליכה מהסיבה שהאנודה (מוליך חשמלי שבו מתבצע חמצון) והקטודה (מוליך חשמלי שבו מתבצע חיזור) צריכים לסגור מעגל עם הצרכן החשמלי, ואם יהיה קצר בגלל נוזל בלתי תואם, יהיה קצר בין האנודה לקטודה.


 >>> מה כדאי לדעת על המצבר? לירון מצברים כתבו לנו בדיוק….


חיי המדף של המצבר

כמו לסוללה רגילה, גם למצבר יש חיי מדף. מושג זה מתאר את יעילותו של המצבר לאחר תקופת עבודה מסוימת. כלומר, המצבר לא יעבוד לאחר חודש בדיוק אותו הדבר כמו שפעל בפעם הראשונה. הסיבה לכך היא שחומריו מתיישנים עם הזמן, כמו עצמותיו של אדם מבוגר שאינן חזקות כמו בעבר.

טיפים לשמירת חיי המצבר

לאחר שהצלחתם לבנות תמונה כיצד נראה מצבר, חשוב להקפיד על כמה דברים בסיסיים על מנת לשמור על חיי המצבר ועל קצב עבודתו. לפניכם מוצגים מספר טיפים לשמירת חיי מצבר:

 • הנעה מיותרת כאשר אתם מגיעים למקום מסוים והנכם רוצים להחנות למשך 3 דקות, על מנת לשמור על חיי המצבר ולחסוך בדלק, עדיף להשאיר את הרכב מונע, הסיבה לכך היא ששימוש במצבר בעת ההנעה דורש ממנו עוצמה רבה, ולכן השימוש בדלק יהיה גדול. שנית, כמו שכתוב בסעיף "חיי מדף", המצבר אינו תמידי, ותפקודו בעתיד לא יהיה כמו בפעם הראשונה, ולכן חשוב לשמור על חלקיו כמה שיותר ולא לבצע שימוש מיותר. ( קרדיט – לירון מצברים סניף תל אביב)
 • שמירה על הקטבים אחת לתקופה מסוימת בחנו את הקטבים, אתרו חלודות מיותרות ונסו להזיזם. הקטבים אמורים להיות חלקים ומחוזקים. במידה ואחד משני התנאים אינו קורה, גשו למוסך ובדקו מה אפשר לעשות. (קרדיט – נחמן מצברלרכב.com גבעתיים)
 • טיפול במוסך – ראשית, יש צורך לבדוק את המתח אשר יוצא מהמצבר. במידה והמצבר מוציא מתח גבוה יותר או נמוך יותר מהרצוי, הרי שהמצבר אינו תקין ועלול לגרום לנזק למערכות שלכם בין אם המתח גבוה, או לא להפעילן בכלל במידה והמצבר מוציא מתח נמוך. שנית, בדקו את גובה חומצת האלקטרוליט. פתחו את פקקי הנוזל, הבחינו כי האלקטרוליט גבוה ב-2 ס"מ לפחות מגובה הרשתית.

חשמלאי תעשייתי

כמו שכבר כולכם יודעים, ישנן כמה וכמה דרגות שונות של חמשלאים בארץ. עבור כל דרגה של חשמלאי יש לעבור הסמכות שונות וקורסים על מנת לקבל את ההסמכה. אחת הדרגות הגבוהות ביותר בעולם החשמלאים היא דרגת חשמלאי תעשייתי.

מה תפקידו של חשמלאי תעשייתי

חשמלאי תעשייתיתפקידו של חשמלאי תעשייתי הוא לתת מענה מהיר ומקצועי לעסקים גדולים, למפעלים ולמכונות חשמל גדולות. כאשר מפעל רוצה לעשות שדרוג במערכת החשמל או להגדיל את הספק החשמל במקום יש לבצע עבודות תשתיתיות של חשמל בכל המפעל ובשביל זה צריך חשמלאי המוסמך בתחום התעשייה ויודע כיצד לבצע עבודות כאלה ביעילות ומקצועיות.

בנוסף, כאשר מגיעות למפעל מכונות חדשות שאותן צריך להתקין בצורה מיוחדת ולהתקין עבורן שקע חשמל מיוחד, זהו תפקידו של חשמלאי תעשייתי.

חשמלאי במודיעין המומחה בתעשיה

לדוגמא, ישנו חשמלאי במודיעין, המוכר מאוד וידוע כאחד מהחשמלאים הטובים ביותר בארץ עבור מכונות ומפעלים. כאשר הקימו מפעל חדש בקריות, אותו חשמלאי ממודיעין נלקח עבור עבודה זאת למרות שהוא מתוגרר רחוק מהמפעל וקיימים עוד עשרות חשמלאים באזור הקריות כי ידעו את טיב עבודתו ורמת המקצועיות שלו. יש לציין כי לא כל חשמלאי במודיעין ברמה כזאת, פשוט יש אחד מאוד מפורסם שהוא אחד המקצועיים ביותר בארץ בתחומו.

מה תחומי העבודה של חשמלאים תעשייתיים

חשמלאי במודיעיןכמו שהתחלנו להגיד, חשמלאיים תעשייתיים בעלי תחום רחב של עבודות, להלן מה שחשלמאים מסוג זה מציעים ללקוחותיהם

 • תיקונים של קצר במפעל
 • התקנת לוחות חשמל ותשתיות חשמל גדולות למפעלים
 • תיקון מכונות חשמליות וכלי עבודה חשמליים גדולים
 • הגדלת הספק החשמל של מפעלים
 • תיקון והתקנה של נקודות חשמל, מפסקים, בקרים, ועוד

יש לציין כי משרד הכלכלה הוציא חוק כבר בשנת 1985 לגבי מי הוא חשמלאי מוסמך ומה הן דרגות הרשיון שיש לכל חשמלאי. למידע אודות החוק לחצו כאן. אך חשוב מאוד לגבי חשמלאי תעשייתי שלא יהיה מוסמך, אלא שיהיה מוסמך ובעל ניסיון בתחום התעשייה שכן החשמל במפעלים הוא הרבה יותר מורכב, בעל הרבה יותר מתח וצריך לגעת עם אקסטרא רגישות ומקצועיות. אז בידקו זאת טרם הזמנת חשמלאי.

הובלות בירושלים – להזמין חברה או לבד?

כאשר אנחנו עוברים דירה יש לנו כמה דילמות לגבי הזמנת שירותי חברת הובלה או שמע להעזר בחבר עם רכב גדול ולהעביר את הציוד לבד. את הדילמה הזאת אנחנו שוקלים בעיקר בגלל הסכומים הגבוהים של שירותי הובלה והזמינות הבעייתית של כל חברה וחברה. אז מה באמת עושים? ובכן, בפוסט הבא אנחנו נביא לכם את הסיבות למה כן להזמין חברת הובלה שתשמור על הציוד שלהם כמו ששומרים עליכם כאשר אתם נמצאים בבית חולים לניאדו, אם הסיבות האלה יעזרו לכם – אז מעולה, ואם לא אז תשתדלו להוביל את הציוד לבד ובבטחון!

הובלות בירושלים

למה להזמין חברת הובלה בירושלים

כיום, לעומת שנים עברו, ישנם המון שירותי הובלה שונים ומגוונים שיכולים להתאים כמעט לכל אדם בהתאם לתקציב הקיים לו בכיס, בהתראם לכמות המוצרים שיש להעביר ובהתאם ללוח הזמנים של כל אדם ואדם.

שירותי הובלות בירושלים הקיימים עבורכם תושבי העיר

 • שירות הובלות קטנות בירושלים – שירות זה מעניק לכל אלה שאין להם הרבה ציוד ולפעמים גם רק מוצר בודד כמו מקרר או מיטה להזמין שירות קטן יותר, עם צוות הובלה מצומצם יותר ורכב הובלה קטן יותר מה שבסופו של דבר חוסך המון בעלויות ההובלה
 • הובלות עם מנוף בירושלים – שירות זה של הוספת מנוף לשירות ההובלה הקיים הופך את העבודה להרבה יותר מהירה עבור הלקוח. אם בעבר מובילים היו צריכים להוריד ולהרים את הציוד בחדר המדרגות ובקרה הטוב במעלית (אם קיימת מעלית גדולה מספיק), כיום ישנה האופציה לחבר מנוף מהרחוב עד לפתח החלון בבית ולהוריד את הציוד ישירות מהחלון למשאית בלי הסיכון הרב שקבלת מכות קיר ונפילות של מוצרי חשמל ומוצרים יקרי ערך במדרגות או בדרך מהדירה למשאית
 • הובלות מיוחדות – הובלות מיוחדות בירושלים הם הובלות של מוצרים מיוחדים כגון פסנתר או לדוגמא הובלות של מוצרים יקרי ערך.כל אלו צורכים שירות מיוחד של חברת הובלה שמכירה את התחום ויודעת כיצד להתמודד עם הובלה של מוצרים יקרים וחשובים אלו

למה לא לעשות הובלה באופן עצמאי

 • ירושלים, כמו גם צפת, הינה עיר הררית שבה ישנם עליות ומורדות תלולים ורבים.ולכן אם מישהו מנסה להוביל לבד ציוד יקר יש סיכוי שבמידה ולא קשר את הציוד מספיק טוב לרכב הוא יכול לנוע ברכב ולקבל מכות מדפנות הרכב.
 • בעיר ירושלים יש לא מעט רחובות צרים שמאוד בעייתי לעבור בהם עם כלי רכב גדולים (קישור לבדיקת רכב), רק חברות הובלה יכולות להתאים את גודל הרכ ושירות ההובלה הרצוי לפי הדרך שעליהם לעבור
 • בסופו של דבר – על זול משלמים ביוקר

מקווים שעזרנו לכם קצת להבין את חשיבותה של הובלה בירושלים והזמינו שירות כזה שיעזור לכם לעבור בשקט ושלמור על הציוד החשוב של הבית.

למידע ומחירים אודות הובלות בירושלים ◄ לחצו כאן √

סרטון שמראה לכם למה לא לחסוך בשירות הובלה

אינסטלטור ברחובות והסביבה 24 שעות ביממה

שרברב ברחובותהפוסט הבא מיועד בעיקר לתושבי העיר רחובות והסביבה הקרובה לה. אז אם אתה / את תושב/ רחובות מומלץ מאוד לקרוא את הפוסט הבא.

כפי שכולכם כבר שמעתם, באמצעות האינטרנט אפשר למצוא היום את כל בעלי המקצוע במחירים נוחים ופשוטים. בעבר הרחוק היינו מקבלים כל שנה ספר ענק של המותג הישן "דפי זהב" ושם היו כל בעלי המקצוע. והרבה בעלי מקצוע קראו לעצמם "א.א.א.א. אינסטלציה" כדי להיות ממוקמים ראשונים בקטגוריה שלהם (דוגמאת אינסטלציה). אך היום המוצר הזה נעלם, אנשים ויתרו על הספר המסורבל הזה שהיה יושב לנו בבית ונערם אבק והיום דפי זהב נמצאים באינטרנט באתר יעודי למציאת בעל מקצוע וכמובן כמו דפי זהב יש עוד לא מעט אתרים מתחרים כמו 144 של בזק ועוד אתרים נוספים.

תושבי רחובות בטח מכירים עבודות אינסטלטור ברחובות, יודעים שכדי למצוא את האינסטלטור הטוב ביותר אפשר להשתמש במדיה הדיגיטלית על מנת למצוא אותו ואפשר גם בדרך המוכרת של תושבי העיר והיא לוחות המודעות ברחוב הרצל הרחוב הראשי של רחובות.

ברחובות, לעומת ערים אחרות בארץ, הפרסום עובד לא רק ברשת אלא גם בלוחות מודעות ברחבי העיר ובעיקר ברחוב המרכזי. ולכן כאשר מישהו רוצה לפרסם את עצמו בעיר חשוב שיעשה את זה בשתי הזירות במקביל. גם בזירה הדיגיטלית וגם בזירה המציאותית של רחוב הרצל.

בואו נסתכל על חלק מפרסומות האיסטלטורים ברחובות

ציוד אינסטלציה

 • "אבי אינסטלציה – פותר הכל ובזול!"
 • "אצלנו תמצאו איתור מתקדם של נזילות, תיקון מקצועי ושירות אמין!"
 • "בכל רחוב ברחובות היינו, מזמין אותנו אליך?"
 • "פתיחת סתימות בזול, איתור נזילות, וצנרת חדשה ביום אחד – התקשרו אלינו עכשיו!"

כל הסיסמאות האלה הגיעו אלינו מלוחות מודעות בעיר.

אז בפעם הבאה, תושבי רחובות, שאתם מחפשים אינסטלטור, אתם יכולים למצוא אותו גם באינטרנט כמו שמוצאים כל אזרחי ישראל, ואפשר כמובן גם למצוא אותו בדרך שלכם שאתם הולכים ברחוב. לשיקולכם.

תיקון נעים!